Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień 2 Wiśnickiego Jarmarku- Dni Wiśnicza

Utworzono dnia 07.06.2022

Drugiego dnia organizatorzy Jarmarku Wiśnickiego organizowanego w Ramach obchodów Dni Wiśnicza przygotowali różnorodny program. W pierwszej odsłonie coś dla najmłodszych i ich rodziców, bo przecież początek czerwca to święto wszystkich dzieci. Wtedy też można było do woli korzystać z atrakcji zamków dmuchanych, zjeżdżalni i popływać w basenie w przeźroczystych kulach, stoiska z artystycznym malowaniem twarzy - galerię tych niezwykłych dzieł (będących w nieustannym ruchu) można było oglądać aż do późnego wieczora. Kolejne stoisko to salon dziecięcego tatuażu, zwierzyniec z baloników, balony nadmuchiwane helem, stoisko służb mundurowych z ZK w Nowym Wiśniczu gdzie m.in. „zakuwano w kajdanki” oraz punkt medyczno-ratowniczy wiśnickich strażaków z OSP. Tradycyjnie dobrą zabawę serwowało stowarzyszenie GOH Per Saecula gdzie można było wyplatać bransoletki z rzemyków, ulepić naczynia gliniane, strzelać z łuku czy wypróbować umiejętności z szermierki. Niezwykłe poruszenie wzbudziło stoiska zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Zorganizowana Grupa Poszukiwawcza Zgp P. Panc Południe, na którym można było dotknąć artefaktów z czasów I i II wojny światowej w tym karabinów, łusek pocisków, wojskowego sprzętu motoryzacyjnego a nawet posłuchać utworów zagranych na autentycznej z epoki harmonii. Innym ciekawą propozycja była nauka posługiwania się wykrywaczem metali, za która można było otrzymać certyfikat. Były konkursy nagrodami, darmowe lody i wata cukrowa.

W drugiej odsłonie punkt uwagi przeniósł się na scenę na której jako suport wystąpili: Zespół wokalny GRAND VOICES działającego w ramach warsztatów wokalnych przy MOK w Nowym Wiśniczu, Zespół THE ROCK TEENS, oraz gwiazdy wieczoru - BRYSKA z Zespołem i Zespół TARAKA a w trakcie Jarmarku odbyła się zbiórka do puszek na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy.

W międzyczasie rozpoczęła się działalności handlowo-wystawiennicza Wiśnickiego Jarmarku w tym handel jarmarczny rękodziełem i innymi wyrobami, oraz specjałami. 

Potrzebę realizacji Jarmarku Wiśnickiego dostrzegło również Województwo Małopolskie przyjmując rolę Partnera Głównego wydarzenia, a honorowy Patronat nad Wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 

GALERIE:

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału