Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego

Utworzono dnia 19.02.2018

W ramach feryjnego wypoczynku dla dzieci z Gminy Nowy Wiśnicz odbyła się już kolejna, IX edycja Międzyświetlicowego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Nowego Wiśnicza. W sobotni poranek, 17 lutego do świetlicy wiejskiej w Muchówce przybyła około 70 osobowa grupa dzieci i młodzieży. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych – szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Mecze w systemie pucharowym (dwójkowym) były rozgrywane jednocześnie na trzech stołach. Podczas rozgrywek, uczestnicy mogli również wzmocnić się tradycyjnym kołaczem drożdżowym i napojami regenerującymi. Po raz kolejny turniej stał się okazją do czynnego, grupowego wypoczynku w gronie rówieśników, tworząc miłą, sportową rywalizacją według zasad fair play. W ramach turnieju również został zaprezentowany film animowany oraz krótka pogadanka o łatwości popadania w nałogi.

Rozgrywki turniejowe sędziowali: Pani Lidia Pawlik i Pan Ryszard Gaworczyk. Po rozegraniu wszystkich meczy w poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zajęli:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Wojciech Krotos ze Starego Wiśnicza,

II miejsce – Wiktor Łącki z Królówki

III miejsce – Patryk Wołek z Muchówki

Kategoria szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Nikodem Cygan z Muchówki

II miejsce – Marcin Kołodziej z Królówki

III miejsce – Robert Pączek z Królówki

Kategoria szkół średnich:

I miejsce – Miłosz Więcław z Muchówki,

II miejsce – Artur Duś z Muchówki,

III miejsce – Kamil Biernat  z Kobyla

Laureaci turnieju otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Nowego Wiśnicza oraz nagrody rzeczowe przekazane przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Turniej został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Winiczu, Radnego Pana Władysława Starego oraz Świetlicę Wiejską w Muchówce.

Realizacja turnieju została dofinansowana ze środków przeznaczonych na „Program Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na rok 2018.”, tj. „współudział w działaniach promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież”.

 

Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego w Muchówce 17.02.2018

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału