Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jarmark Wiśnicki - Dni Wiśnicza - galeria zdjęć z soboty

Utworzono dnia 04.06.2023

W dniach 3-4 czerwca br. podczas Jarmarku Wiśnickiego zorganizowanego w ramach obchodów Dni Wiśnicza przygotowany został dwudniowy program, który w pierwszej części dedykowany był najmłodszych. Z racji, iż początek czerwca to dzień wszystkich dzieci to na wiśnickim rynku z tej okazji można było do woli korzystać z atrakcji zamków dmuchanych, zjeżdżalni oraz stoiska z malowaniem twarzy. Dodatkowo przygotowano balonikowe zwierzątka, balony nadmuchiwane helem, stoisko służb mundurowych z ZK w Nowym Wiśniczu gdzie m.in. „zakuwano w kajdanki” oraz pokazy sprzętu gaśniczego i ratownictwa drogowego ze strażakami z OSP w Łomnej, Muchówce, Nowym Wiśniczu, Królówce, Chronowie i Kobylu. Tradycyjnie dobrą zabawę serwowało stowarzyszenie Grupa Odtwórstwa Historycznego „Per Saecula”, gdzie można było wyplatać bransoletki z rzemyków, ulepić naczynia gliniane, strzelać z łuku czy wypróbować umiejętności z szermierki. Niezwykłe atrakcje oraz zainteresowanie wzbudziło stoiska zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Zorganizowana Grupa Poszukiwawcza ZGP P. Panc Południe, na którym można było podziwiać artefakty z czasów I i II wojny światowej, w tym karabinów, łusek pocisków, wojskowego sprzętu motoryzacyjnego.. Inną ciekawą propozycją była nauka posługiwania się wykrywaczem metali, za która można było otrzymać certyfikat. Oprócz tego były również konkursy i animacje z  nagrodami zorganizowane przez przedszkole „Kraina Kostka”, grupę „Kraina Podkowca”, animatorki „MIŚ” oraz Annę Kukawską.
W drugiej odsłonie punkt uwagi przeniósł się na scenę na której jako support wystąpili: Zespół wokalny GRAND VOICES, działającego w ramach warsztatów wokalnych przy MOK w Nowym Wiśniczu, Zespół THE ROCK TEENS oraz gwiazdy wieczoru – Piotra Cugowskiego z zespołem. Dzień zakończył się dyskoteką z DJ Robertusem i Kubą Adamczykiem.
Przez cały ten czas na rynku w Nowym Wiśniczu trwała działalność handlowo-wystawiennicza Wiśnickiego Jarmarku, w tym handel jarmarczny rękodziełem i innymi wyrobami oraz specjałami.
Potrzebę realizacji Jarmarku Wiśnickiego dostrzegło również Województwo Małopolskie przyjmując rolę Partnera Głównego wydarzenia, a honorowy Patronat nad Wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Galeria

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału

 

Rodzinny Rajd Rowerowy - Trasy