Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Otwarcie Wystawy Wielkanocnej i rozdanie nagród w XXX konkursie wielkanocnym

Utworzono dnia 27.03.2026

Od trzech dekad Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizuje konkurs, którego tematem jest plastyka obrzędowa Świąt Wielkanocnych. W naszej kulturze podczas przygotowań do świąt tworzymy palmy wielkanocne na Niedzielę Palmową, pojawiają się też gaiki oznajmiające nadejście wiosny. Ważnymi symbolami są pisanki i baranki, które włożymy do koszyka wraz z pokarmami do święcenia. Te prace nadesłane zostały na konkurs i ocenione w kategorii zbiorowej za stoisko i w kategorii prac indywidualnych. Komisja w składzie: Kinga Adamczyk, Bernadetta Błoniarz i Agata Załupska po oglądnięciu prac przyznała dwa równorzędne I miejsca za stoisko dla Szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu i Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu, II miejsce dla Przedszkola w Starym Wiśniczu oraz III miejsce dla Świetlicy Wiejskiej w Olchawie. Dyplomy za udział otrzymali Świetlica Wiejska w Kopalinach, Świetlica Wiejska w Olchawie, Szkoła Podstawowa w Muchówce, Szkoła Podstawowa w Chronowie, Szkoła Podstawowa w Królówce, Przedszkole w Nowym Wiśniczu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Muchówce oraz KGiGW w Leksandrowej.

W kategorii prac indywidualnych za pisanki, palmy, ciasto obrzędowe nagrody otrzymali: Dominika Wójcik, Julia Puchała, Samuel Majka z SP Muchówka, Zuzanna Bratek, Wiktoria Tabor, Patrycja Rajca, Szymon Brzegowy i Leon Brzegowy z SP w Królówce, Michał Drożdż, Piotr Drożdż, Hania Mężyńska, Aleksander Multan, Seweryn Anioł, Gabriela Chodur, Karol Kulas ze SP w Nowym Wiśniczu, Filip Dragan, Izabela Stach, Sebastian Helak, Emilia Olipra, Antonina Fudela, Karolina Kolarz i Szymon Łazowski z SP w Starym Wiśniczu, Matylda Frankiewicz z Przedszkola w Starym Wiśniczu, Monika Janisz i Henryk Zygmunt.

Za palmy nagrodzono Świetlicę Wiejską w Połomiu Dużym i Przedszkole w Starym Wiśniczu, a  za przygotowane pisanki Grupę „Jagódki” z Przedszkola w Nowym Wiśniczu i Świetlicę Wiejską w Kopalinach.

Podczas otwarcia wystawy laureatom nagrody wręczył zastępca burmistrza Nowego Wiśnicza Mirosław Chodur i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu Leszek Marszałek. Swoją obecnością zaszczycili wydarzenie radni Rady Miejskiej ze Starego Wiśnicza Szczepan Sułek i Jakub Morawski, ksiądz dziekan Ryszard Kołodziej, sołtys Starego Wiśnicza Sławomir Błoniarz, dyrektorzy placówek oświatowych naszej gminy oraz licznie przybyła publiczność.

Wszystkie prace oglądać można na wystawie w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu do 1 kwietnia 2026 r.

 

Otwarcie wystawy

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2026 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Wiadomości Wiśnickie

Dołącz do nas na FB

Lekcje regionalne

Kartka z kalendarza:

 

Zapraszamy do udziału

Ekologiczne zajęcia w MOK 

 

 

 

Rodzinny Rajd Rowerowy - Trasy