Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pierwszy dzień Jarmarku Wiśnickiego - Dni Wiśnicza. Wieczór Artystyczny w Parku 400-lecia.

Utworzono dnia 04.06.2022

Znajdujący się u podnóża zamku Park 400-lecia z naturalną, amfiteatralną przestrzenią, po raz kolejny stał się miejscem kulturalnych wydarzeń w Nowym Wiśniczu. To właśnie tu, miała miejsce inauguracja Jarmarku Wiśnickiego realizowanego w ramach „Dni Wiśnicza 2022”.

W piątkowy wieczór, 3 czerwca, mieszkańcy Gminy Nowy Wiśnicz, oraz liczni przybyli goście i turyści uczestniczyli w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury wydarzeniu, które było oficjalnym rozpoczęciem letniego sezonu kulturalnego. W pierwszej odsłonie odbył się program promujący uzdolnioną młodzież zatytułowany „Wiśnickie Miniatury Muzyczne” w wykonaniu pianistki Julii Wójcik oraz wokalistki Anieli Oświęcimki. 

W drugiej odsłonie wieczoru artystycznego odbył się spektakl teatralny pt. „Zemsta” wg Aleksandra Fredry w wykonaniu aktorów Teatru Nowego z Nowego Sącza. Artyści przypominając jedno z arcydzieł literatury polskiej ukazali nasze przywary narodowych pokazując je w z dużą dozą humoru w „krzywym zwierciadle”.

Wśród licznej widowni amfiteatralnej znaleźli się zaproszeni goście, m.in.: Radny Sejmiku WM – Piotr Dziurdzia, władze samorządowe gminy Nowy Wiśnicz, dyrektorzy i kierownicy jednostek.

Liryczny koncert pianistyczno-wokalny, który wprowadził publiczność w magiczny nastrój, oraz pełna humoru sztuka teatralna, były okazją do miło spędzonego wieczoru.

Potrzebę realizacji Jarmarku Wiśnickiego w ramach którego odbył się również „Wieczór Artystyczny”, dostrzegło również Województwo Małopolskie przyjmując rolę Partnera Głównego wydarzenia, a honorowy Patronat nad Wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Jarmark Wiśnicki - Dni Wiśnicza - Wieczór artystyczny 3.06.2022

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału