Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty bożonarodzeniowe w OER

Utworzono dnia 14.10.2020

Szanowni Państwo

Tradycyjnie w okresie jesiennym Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu organizuje warsztaty. W odpowiedzi na Państwa potrzeby i oczekiwania oraz sytuację zagrożenia epidemicznego, oferujemy szkolenia prowadzone online.

Tematem bieżącej edycji warsztatów będą obrzędy i wierzenia okresu kolędniczego
w naszym regionie pn. „Pasterze z pokłonem Jezusowi”. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach do wyboru 12 lub 13 listopada 2020 r. od godz. 18.00  (transmisja z Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu). Podczas warsztatów możliwa jest integracja, rozmowa, zadawanie pytań, obserwacja wykonywanych prac w części warsztatowej oraz podjęcie własnych ćwiczeń .

Do udziału zapraszamy nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych, terapeutów zajęciowych oraz instruktorów placówek kultury. O wybranym przez Państwa terminie należy poinformować organizatorów na karcie zgłoszenia.

Program warsztatów:

 • Wprowadzenie do tematu „Pasterze z pokłonem Jezusowi”,  obrzędy,  zwyczaje, tradycje, wierzenia, kolędy i pastorałki  z omawianego okresu.

Część praktyczna warsztatów:

 • Szopka z ujęciem sceny pasterskiej
 • Boże Narodzenie – tryptyk;
 • Tradycyjne ozdoby choinkowe;
 • String Art w ozdobach świątecznych;
 • Materiały naturalne w pracach plastycznych okresu bożonarodzeniowego;
 • Papieroplastyka w tematyce bożonarodzeniowej.

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe: wzory, szablony, zdjęcia prac oraz certyfikat uczestnictwa.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 listopada 2020 r. (termin ostateczny ze względu na zabezpieczenie techniczne przekazu). Akredytacja za udział w warsztatach wynosi 29 zł.
Do pisma została załączona karta zgłoszenia, którą należy wypełnić i przesłać na adres Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu i dokonać wpłaty (wystawiamy fakturę po zaznaczeniu w karcie zgłoszenia). Po przyjęciu zgłoszenia zostanie państwu przekazany kod do zalogowania się na stronie warsztatów. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń (ilość miejsc ograniczona).

Informację o warsztatach udziela Pani Bernadetta Błoniarz, tel. 146128704. Materiały dotyczące warsztatów zostały umieszczone na stronie internetowej www.moknowywisnicz.pl

ZAŁĄCZNIKI:

 • Karta zgłoszenia
  Utworzono dnia 14.10.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
 • Pismo przewodnie
  Utworzono dnia 14.10.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału