Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieczór Artystyczny w Parku 400-lecia - galeria zdjęć

Utworzono dnia 12.06.2021

Znajdujący się na wzgórzu zamkowym Park 400-lecia po raz kolejny stał się miejscem kulturalnych wydarzeń w Nowym Wiśniczu. To właśnie tu, po rocznej przerwie, miała miejsce inauguracja Jarmarku Wiśnickiego realizowanego w ramach „Dni Wiśnicza 2021”.

W piątkowy wieczór (11 czerwca), mieszkańcy Gminy Nowy Wiśnicz uczestniczyć mogli w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury wydarzeniu, które było oficjalnym rozpoczęciem letniego sezonu kulturalnego. W pierwszej odsłonie odbył się koncert Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego działającego przy Stowarzyszeniu Muzycznym Canon w Nowym Wiśniczu, który tworzą absolwenci i uczniowie Szkoły Muzycznej w Sobolowie oraz Zespołu Państwowych szkół Muzycznych I i II stopnia w Bochni - Jakub Adamczyk (1 skrzypce), Julia Kupiec (2 skrzypce), Anna Wołowczyk (altówka) oraz Nikodem Przybojewski (wiolonczela).

Zwieńczeniem wieczoru artystycznego była druga jego odsłona - spektakl teatralny pt. „Piękna Lucynda”, w którym w role bohaterów wcielili się aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Podczas pełnej dowcipu i intryg komedii, autorstwa Mariana Hemara i reżyserii Eweliny Pietrowiak, widzowie przenieśli się do świata XVIII-wiecznej Warszawy, w którym mogli śledzić losy młodej wdowy, tytułowej Lucyndy. Uwodzona przez prześcigających się w zalotach mężczyzn kobieta, zmagała się z wyborem swojego kolejnego męża. Decyzja z jaką musiała się zmierzyć była odpowiedzią na odwieczne dylematem – szczęśliwie ale ubogo czy bogato a nieszczęśliwie. Wybór dotyczył pomiędzy podupadającym finansowo, lecz mającym artystyczną duszę Hrabią Adamem, a jego bogatym ale sędziwym stryjem, Magnatem Faworskim. Po wielu spekulacjach i intrygach ze strony bliskich oraz zapętleniu akcji, los okazał się łaskawy dla Lucyndy.

Liryczny koncert Kwartetu, który wprowadził publiczność w magiczny nastrój oraz pełna humoru sztuka teatralna, błyskotliwe piosenki i dialogi były okazją do miło spędzonego wieczoru gdzie zachwyt i oklaski przeplatały się odprężającym śmiechem.

Potrzebę realizacji Jarmarku Wiśnickiego w ramach którego odbył się również „Wieczór Artystyczny”, dostrzegło również Województwo Małopolskie przyjmując rolę Partnera Głównego wydarzenia, a honorowy Patronat nad Wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

 

 

Jarmark Wiśnicki - Dni Wiśnicza - Wieczór artystyczny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału