Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zapraszamy do udziału w XIX edycji festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Utworzono dnia 08.10.2021

 

„…po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy, polskiej ziemi”

Kard. Stefan Wyszyński

fragment kazania wygłoszonego w Krakowie 1972 r.

Szanowni Państwo

Burmistrz Nowego Wiśnicza, Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zapraszają do udziału w XIX edycji festiwalu
„Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Podobnie jak w poprzednim roku, realizacja festiwalu zostanie dostosowana do warunków wynikających z obecnej sytuacji pandemicznej. Niemniej jednak mamy wielką nadzieję, że wszelkie przeszkody uda się nam pokonać.

W tegorocznym Festiwalu kierując się m.in. staraniem o bezpieczeństwo uczestników Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu postanowił zaprosić solistów, oraz kameralne zespoły (maksymalnie 15 osób na scenie).  

Biorąc pod uwagę, że festiwal niezmiennie przyjmuje formę przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego, adresowanego do społeczności Województwa Małopolskiego a ideą tego konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób, zachęcamy, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu, równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów. Odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny to niezwykła podróż po dziejach naszego kraju. Przynosi wymierne, edukacyjne efekty, wzmacnia tożsamość kulturową, więzi rodzinne oraz daje wiele radość i satysfakcji.

Instytucjom i organizacjom delegującym uczestników na Festiwal, proponujemy przeprowadzenie kameralnych przesłuchań konkursowych, które pozwolą przygotować uczestników do festiwalowych eliminacji.

Przesłuchania festiwalowe zaplanowano na dzień 3 listopada (środa),
a wyłonieni laureaci wystąpią w Koncercie festiwalowym w dniu 11 listopada 2021 roku, w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie idei oraz regulaminu Festiwalu w Państwa środowisku.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału