50-lecie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu

Utworzono dnia 28.04.2023, 11:20

28.04.2023

Początki działalności Miejskiego Ośrodka Kultury sięgają 28 kwietnia 1973 roku, kiedy to decyzją Gminnej Rady Narodowej został powołany Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Stanowisko pierwszej dyrektorki objęła Pani Maria Szczepaniak. Na mocy przywrócenia Nowemu Wiśniczowi praw miejskich w 1994 roku i wraz ze zmianą statutu w 1996 roku, Gminny Ośrodek Kultury oficjalnie zmienił swoją nazwę na Miejski Ośrodek Kultury. Mający ówcześnie swoją siedzibę pod adresem Rynek 16, a dziś Rynek 6, Miejski Ośrodek Kultury już od 50 lat oferuje mieszkańcom Gminy Nowy Wiśnicz szeroki wachlarz ciekawych przedsięwzięć kulturalno-edukacyjnych, a także pomaga w rozwijaniu talentów i umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.