Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kalendarium roczne

Kalendarz przedsięwzięć kulturalnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu

-2023-

 

-„Pożyteczne ferie 2023”     30 stycznia – 12 lutego

Wydarzenie kulturalno-edukacyjne, sportowo-rekreacyjne. Zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży z terenu Gminy Nowy Wiśnicz podczas ferii zimowych.

 

-Międzyświetlicowy Turniej Tenisa Stołowego    4 lutego

Sportowe. Przedsięwzięcie realizowane w ramach feryjnego wypoczynku adresowane do uczestników placówek kulturalno-oświatowych działających przy MOK Nowy Wiśnicz.

 

-Warsztaty plastyki obrzędowej     6-8 marca                   

Kulturalno-edukacyjne Kolejna edycja warsztatów plastyki obrzędowej adresowanych do nauczycieli szkół i przedszkoli oraz instruktorów i animatorów kultury instytucji kultury.

 

-XXVII Konkurs Plastyki Obrzędowej Okresu Świąt Wielkanocnych   31 marca                 

Wydarzenie kulturalne. Promocja plastyki obrzędowej i rękodzieła artystycznego regionu Ziemi Wiśnickiej.

 

-„Lingua et musica” XIX Powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej              25 kwietnia

-Kulturalno-edukacyjne. Popularyzowanie znajomości języków obcych w środowisku szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs przybiera formę warsztatów językowych promujących młode talenty.

 

-Dni Wiśnicza - Jarmark Wiśnicki - XXV Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych              2-4 czerwca             

Kulturalne. Jarmark Wiśnicki, został zainicjowany w roku jubileuszu 400-lecia lokacji miasta. Organizatorzy nawiązując do Aktu Lokacyjnego, w którym to Król Polski Zygmunt III Waza, z dniem 8 czerwca 1616 roku zezwolił [...by w tymże mieście odbywały się trzy jarmarki roczne ...], podjęli próbę ożywienia tradycji organizowania dorocznych Jarmarków. Jarmark łączy elementy promocyjne, integracyjne i edukacyjne. Pozwala prezentować osiągnięcia naszego regionu, zaspokajając w ten sposób ciekawość i chęć odkrywania kultury i poznawania miejscowej tradycji, stanowiącej największą wartość kulturalną regionu. W ramach tej edycji jarmarku zaplanowano m.in. spektakle, koncerty i wystawy a także Paradę Orkiestr Dętych, Obchody jubileuszu 50-lecia MOK oraz stoiska jarmarczne z wyrobami rękodzielniczymi, tradycyjnym jadłem i napitkiem.

 

- Półkolonia pn. „Pożyteczne wakacje 2023”  3-14 lipca             

Kulturalno-edukacyjne, sportowo-rekreacyjne Działania półkolonijne zapewniające wypoczynek dla dzieci i młodzieży na terenie miasta Nowy Wiśnicz  oraz w jego otoczeniu. w ramach zorganizowanego wakacyjnego wypoczynku, w tym zajęć rekreacyjno-sportowych, zabaw integracyjnych, spotkań z ciekawymi ludźmi oraz wycieczek pieszych po terenie Nowego Wiśnicza i jego okolicach.

 

-„Jarmark Wiśnickie Specjały” oraz „Gminne Dożynki” i „VI Festiwal Kapel Weselnych”   

15 sierpnia              

Kulturalne Cykl działań promujących region poprzez kulturę i tradycjami kulinarnymi wynikającymi z najstarszej książki kucharskiej Czernieckiego, nadwornego kucharza dworu Lubomirskich. Gminnymi Dożynkami połączonymi z prezentacją wieńców dożynkowych oraz folkloru  i  sztuki ludowej różnych regionów. Jarmark dopełniają stoiska handlowo-kiermaszowe z rękodziełem, rzemiosłem artystycznym,  tradycyjnym jadłem i napitkiem oraz widowisko muzyczne oparte o Festiwal Kapel Weselnych.

 

-VIII Rodzinny Rajd Rowerowy pn. „Śladami zabytków, legend i historii”   24 września                

Sportowo-rekreacyjne Promowanie aktywnego, rodzinnego wypoczynku na „dwóch kółkach” oraz odkrywanie dziedzictwa kulturowego ziemi wiśnickiej.

 

-XXI Festiwal „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”  

3 listopada 2023 r. - przesłuchania - I cz. /11 listopada 2023 r. - koncert -II cz.

Kulturalne Cykl działań artystyczno-wokalnych opartych o tematykę historyczno-patriotyczną zakończony Galowym Koncertem Laureatów w Sali Rycerskiej wiśnickiego Zamku.

 

-Warsztaty plastyki obrzędowej  13-15 listopada            

Kulturalne Kolejna edycja warsztatów plastyki obrzędowej adresowanych do nauczycieli szkół i przedszkoli oraz instruktorów i animatorów kultury instytucji kultury.

 

-Jarmark Bożonarodzeniowy 17 grudnia              

Kulturalno- turystyczne Propagowanie wytwórczości i przedsiębiorczości organizacji, instytucji, stowarzyszeń oraz osób prywatnych w zakresie wytwarzania i sprzedaży akcesoriów świątecznych (ozdób, stroików, potraw, napojów itp.)

 

-Konkurs kolęd i pastorałek           grudzień                     

Kulturalne Konkurs o zasięgu lokalnym promujący tradycję kolędowania wśród najmłodszych wykonawców.

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału

 

Rodzinny Rajd Rowerowy - Trasy