Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sieć na kulturę

Utworzono dnia 18.08.2021

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację Wspomagania Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pn. Sieć na kulturę.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników instytucji kultury, rozwijanie kompetencji dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie atrakcyjnych zajęć, a także wyposażenie instytucji kultury w sprzęt do prowadzenia zajęć.
Od marca br. roku pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultur w Nowym Wiśniczu brali udział w szkoleniach z wybranej ścieżki tematycznej.
Od 02 sierpnia 2021r.  prowadzone były bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 10 – 14 lat w ramach kursu "Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych". Podczas szkolenia, które odbywa się w trybie zdalnym z udziałem trenera wspierającego pana Konrada Wisza omawiane były m.in. popularne narzędzia online do pozyskiwania grafik i zdjęć, jak również ich przechowywania. Uczestnicy zdobyli praktyczne umiejętności związane z projektowaniem wizualnym oraz wiedzę na temat praw autorskich i creative commons. Kolejne kursy dla dzieci z „Projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” oraz „Dziennikarstwa on-line” rozpoczną się w najbliższym czasie. Chętne osoby do wzięcia w nich udziału prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Wiśniczu pod numerem telefonu 146129241.

Kurs Projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału