Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy

Utworzono dnia 08.09.2023

TRASA: 


Trasa główna:
1) START - Rynek w Nowym Wiśniczu w kierunku Starego Wiśnicza (droga zachodnia, zataczamy pętle i wracamy drogą przez przysiółek Zalipie w kierunku Nowego Wiśnicza).

2) Później przekraczamy drogę powiatową na wysokości oczyszczalni ścieków i drogą powiatową „Trasa Zamek” obok zamku Kmitów i Lubomirskich (po prawej), dalej obok Muzeum Koryznówka (po lewej), Zakładu Karnego a byłego klasztoru Karmelitów bosych (po prawej) w kierunku Łomnej do skrzyżowania z drogą w kierunku Lipnica Murowana, gdzie skierujemy się na powrót w kierunku Nowego Wiśnicza ok. 100 m i skręcimy w lewo w kierunku Rezerwatu Przyrody „Kamień Grzyb”.

3) Dalej, jedziemy główną trasa w kierunku Połomia Dużego (ok. km. po lewej stronie przejedziemy drogą obok lasu Bukowiec, w którym znajduje się pomnik przyrody nieożywionej „Kamień Grzyb”, a zbliżając się do skrzyżowania z drugą do Lipnicy Górnej ok. 30 m. wcześniej skręcamy w drogę gminną (ostry skręt w prawo na przysiółek Kleszczówka),

4) Następny skręt w prawo ok. 500 dalej który poprowadzi na drogą wiodącą przez las ok. 500 m w kierunku przysiółka Połomia Dużego – Rękaw.

5) Kolejno jadąc wąską drogą gminną dojedziemy do łącznika, skręcimy w prawo na ok. 30 m. odcinek drogi polnej, którym przedostaniemy się na drogę szutrową, którą będziemy się kierować w stronę przysiółka Wólka w Połomiu Dużym.

6) Później jadąc w kierunki Leksandrowej przez przysiółek „Bukowiec” kierować będziemy się w stronę przysiółka w Leksandrowej „Środek” (powyżej znajduje się Zbór Adwentystów).

7) Dojeżdżając do drogi nr 312/3 skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Nowego Wiśnicza,

8) Dojeżdżając do drogi powiatowej skręcamy w lewo, następnie zsiadając z roweru przechodzimy kilka metrów do przejścia dla pieszych przez które przechodzimy na druga stronę jezdni i dalej chodnikiem kierujemy się w stronę Nowego Wiśnicza dojeżdżając do skrzyżowania z ul. Pogodną,

9) Na przejściu dla pieszych przechodzimy na druga stronę jezdni i ulicą pogodną jedziemy do skrzyżowania z ulicą Nową, a następnie skręcamy w prawo i jedziemy do rynkuw Nowym Wiśniczu,

10) Na wysokości placu targowego w Rynku przeprowadzamy rower przez jezdnię i udajemy się na Rynek – meta Rajdu.

Trasa dzieci:
1) START - Rynek w Nowym Wiśniczu w kierunku Starego Wiśnicza trasą zachodnią do łącznika na wysokości szkoły Podstawowej w Starym Wiśniczu gdzie przechodzimy przez kładkę nad rzeką Leksandrówką, przeprowadzamy rowery przez przejście dla pieszych i kierujemy się do Miasteczka Ruchu Drogowego w Starym Wiśniczu, gdzie odbędą się konkursy sportowe dla uczestników rajdu,

2) Ze Starego Wiśnicza przechodzimy przez kładkę i wracamy drogą równoległą do ul. Podzamcze i dalej do Rynku Meta Rajdu.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału

 

Rodzinny Rajd Rowerowy - Trasy