Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XXI edycjia festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Utworzono dnia 02.10.2023

 

Obowiązki względem ojczyzny, to nie tylko obowiązki względem Polaków dzisiejszych, ale także względem pokoleń minionych i tych co po nas przyjdą.

Roman Dmowski

 

Szanowni Państwo

 

Burmistrz Nowego Wiśnicza, Stowarzyszenie 60+ Nowy Wiśnicz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu zapraszają do udziału w XXI edycji festiwalu 
„Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Śledząc historię festiwalu, z łatwością dostrzeżemy, że pieśni patriotyczne
i żołnierskie, które stały się naszym tworzywem twórczości artystycznej, to najpiękniejsze skarby naszej kultury narodowej. Jednocześnie są wielkim świadectwem historii i zapisem losów naszego narodu. Tworzone pod wpływem uczuć i emocji, towarzyszyły Polakom w różnych momentach historii - jednoczyły w chwilach zagrożenia, w latach niewoli broniły przed wynarodowieniem, bowiem poprzez określoną treść niosły przesłanie, nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Biorąc pod uwagę, że festiwal niezmiennie przyjmuje formę przedsięwzięcia kulturalno-edukacyjnego, adresowanego do społeczności Województwa Małopolskiego a ideą tego konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych oraz popularyzowanie historii w przystępny i przyjemny sposób, zachęcamy, aby uczestnicy przygotowując się do konkursu, równocześnie zagłębiali się w genezę powstania utworów. Odkrywanie historii małej i dużej Ojczyzny to niezwykła podróż po dziejach naszego kraju. Przynosi wymierne, edukacyjne efekty, wzmacnia tożsamość kulturową, więzi rodzinne oraz daje wiele radość i satysfakcji.

Instytucjom i organizacjom delegującym uczestników na Festiwal, proponujemy przeprowadzenie kameralnych przesłuchań konkursowych, które pozwolą przygotować uczestników do festiwalowych eliminacji.

Przesłuchania festiwalowe zaplanowano na dzień 3 listopada (piątek),
a wyłonieni laureaci wystąpią w Koncercie festiwalowym w dniu 11 listopada 2023 roku, w sali Rycerskiej Wiśnickiego Zamku.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie idei oraz regulaminu Festiwalu w Państwa środowisku.

 

ZAŁĄCZNIKI:

  • Regulamin
    Utworzono dnia 03.10.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych
  • Karta zgłoszenia
    Utworzono dnia 02.10.2023, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Kartka z kalendarza:

 

Dołącz do nas na FB

Zapraszamy do udziału

 

Rodzinny Rajd Rowerowy - Trasy